
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.75 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.5 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 16 V |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 600 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1.2 mA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| RoHS | Compliant |
Stock: 34713
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17837
Ext.Price$0.17837
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17837 | $0.17837 |
| 10 | $0.15724 | $1.57240 |
| 50 | $0.13862 | $6.93100 |
| 100 | $0.11854 | $11.85400 |
| 500 | $0.10137 | $50.68500 |
| 1000 | $0.09631 | $96.31000 |
| 3000 | $0.09150 | $274.50000 |
| 5000 | $0.08693 | $434.65000 |
